شماره تماس
87700934 - 021
پست الکترونیک
Mail@bonyanowj.com

تماس با ما

آدرس  موسسه
تهران، فلکه اول صادقیه، جنب بانک تجارت، پلاک 1108، طبقه دوم
شماره تماس
(021)-87700934
021 - 86127612
 

شماره فکس

(021)-87700934
پست الکترونیک
Mail@bonyanowj.com

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال نمائید

بنیان اوج | اخبار و مقالات آموزشیچند نکته در خصوص روش درس خواندن در عید

چند نکته در خصوص روش درس خواندن در عید

جمعه، 29 بهمن 1400 | Article Rating
 1. پیش از شروع تعطیلات برنامه خود را نوشته و با هدف گذاری دو هفته ای آن را جدا از برنامه طول سال خود آماده کنید.
 2. دو روز اول عید را به استراحت و زمانی در کنار خانواده بودن اختصاص دهید به دور از هرگونه استرس و فشار درسی.
 3. با خانواده خود مشورت کنید و از آن ها بخواهید ساعات دید و بازدید را با ساعات زمان بندی برنامه درسی شما هماهنگ نموده و حتی الامکان در ساعات استراحت شما باشد.
 4. با نزدیک شدن به انتهای سال تحصیلی ، اهمیت دروس حفظی به ویژه دروس عمومی دو چندان می شود و در بازه های کوتاه باید مرتبا مرور و در ذهن تثبیت شوند.
 5. در طرح ریزی صحیح برای بررسی روش درس خواندن در عید ، هدف اصلی خود را بر این موضوع نهادینه کنید که پس از این فرصت طلایی، نقاط قوت جدیدی در خود ایجاد نمایید.
 6. اضافه شدن یک یا چند نقطه قوت در این بازه زمانی می تواند یک پایان عالی در سال تحصیلی برای شما به همراه داشته باشد.
 7. اگر در آزمون های آزمایشی شرکت می کنید، و در طول سال از یک یا چند قسمت بودجه بندی آن عقب مانده اید، این بهترین و احتمالا آخرین مهلت جبران است تا این سر فصل ها را مطالعه نمایید.
 8. قرار نیست در این تعطیلات، فقط به درس خواندن بپردازید. از زمان خود برای تفریحات استفاده نمایید و برنامه خود را برای این بازه کاملا منعطف بنویسید.
 9. اگر برای درس خواندن با مشکل شلوغی های این ایام مواجه می باشید، می توانید پیش از شروع تعطیلات به فکر یک محیط مناسب برای درس خواندن خود باشید. کتابخانه های شهر شما می تواند از بهترین گزینه ها باشد.برای این منظور مکان های عمومی دیگری هم چون پایگاه های آموزشی، مساجد محلات نیز در این ایام پذیرای دانش آموزان می باشند.
 10.  اکثر مدارس نیز طرح های نوروزی مختلفی خواهند داشت که امکانات محیطی و تحصیلی مناسبی را در اختیار دانش آموزان به منظور مطالعه در ایام نوروز قرار می دهد.
 11. موسسات آموزشی در سطح کشور نیز طرح های عیدانه متعددی دارند که بر این اساس محیط هایی را به دانش آموزان متقاضی شرکت در این طرح اختصاص می دهد. کلاس های رفع اشکال روزانه در دروس مختلف برگزار نموده و در صورت نیاز می توانید در آن ها شرکت نمایید. موسساتی از قبیل کانون قلم چی و گاج هر ساله این طرح را برگزار می نمایند.
 12. توجه نمایید که به هیچ وجه، هیچ یک از دروس را رها نکنید. تمام دروس باید مرور گردند تا در این بازه طولانی از آن ها دور نمانده و در ذهن تثبیت گردند.
 13. به علت بیش تر بودن ساعات در دسترس برای مطالعه در طول روزها ی تعطیل، می توانید تعداد درس خود را بنا بر برنامه طرح ریزی شده تا ۳ الی ۴ درس افزایش دهید.
 14. تمرکز اصلی خود را بر مرور معطوف نمایید.

در نهایت لازم به ذکر است که:

 1. قرار نیست در این برهه زمانی تنها به درس فکر کنید و تمام این ایام را در درس فرو روید. استراحت و ریکاوری نیز در هر روندی لازم و اجتناب ناپذیر است. لذا توصیه می گردد تمرکز دانش آموزان در این ایام بر مرور کتب باشد تا تسلط خود را بر مباحث مختلف حفظ نمایید.
 2. هر چند اگر داوطلبی بنا به هر دلیلی نتوانسته متناسب با اهداف خود در نیم سال طی شده مطالعه نماید، این بهترین فرصت برای جبران می باشد که نیاز به توجه و تلاش صد در صدی در این ایام دارد.
 3. به منظور برنامه ریزی های نوروزی مطابق با اصول روش درس خواندن در عید، و رفع موانع مختلف مطالعه در این ایام، می توانید همه روزه با مشاوران مرکز آموزشی بنیان اوج در تماس بوده و سوالات خود را با آن ها مطرح نمایید.
تصاویر
 • چند نکته در خصوص روش درس خواندن در عید
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

ارتباط با ما

تلفن
02187700934

نمابر
02187700934

ایمیل
mail@bonyanowj.com

 

آدرس تهران

صادقیه
فلکه اول صادقیه بین بانک سامان و تجارت، پلاک ۱۱۰۸، طبقه ی دوم

کد پستی
1451873356

درباره بنیان اوج

این موسسه یک موسسه علمی و آموزشی در تمامی مقاطع می باشد

  

دی ان ان