شماره تماس
87700934 - 021
پست الکترونیک
Mail@bonyanowj.com

تماس با ما

آدرس  موسسه
تهران، فلکه اول صادقیه، جنب بانک تجارت، پلاک 1108، طبقه دوم
شماره تماس
(021)-87700934
021 - 86127612
 

شماره فکس

(021)-87700934
پست الکترونیک
Mail@bonyanowj.com

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال نمائید

بنیان اوج | اخبار و مقالات آموزشیمطالعه جهت آمادگی آزمون تیزهوشان در تعطیلات نوروز

مطالعه جهت آمادگی آزمون تیزهوشان در تعطیلات نوروز

ﺳﻪشنبه، 26 بهمن 1400 | Article Rating

تعطیلات نزدیک است و مانند بسیاری از تعطیلات، در این مدت گردهمایی های خانوادگی، گردش های اجتماعی و جشن ها با دوستان بیشتری برگزار می شود. اما اگر می خواهید برای امتحان تیزهوشان مطالعه کنید در زیر روش هایی وجود دارد که می توانید در حالی که در تعطیلات هستید نیز مطالعه کنید.

مطالعات خود را در اولویت قرار دهید. در حالی که گذراندن وقت با دوستان و خانواده مهم است، باید اهداف امتحان خود را در ذهن داشته باشید. قبل از اینکه یک جلسه مطالعه را رها کنید، سعی کنید اولویت های خود را برای قبولی در آزمون تیزهوشان زودتر به خاطر بسپارید. هیچ زمانی بهتر از تعطیلات مدرسه برای جبران عقب افتادگی های درسی نیست.

برنامه مطالعه خود را به روز نگه دارید

ایجاد یک برنامه مطالعه برای آزمون تیزهوشان ،یک راه عالی برای ادامه دادن به مسیر مطالعه برای امتحان در طول روز، هفته و ماه است. امیدوارم قبلاً یک برنامه مطالعه ایجاد کرده باشید، اما آیا آن را اغلب به روز کرده اید؟ سعی کنید مطمئن شوید که برنامه مطالعه شما معقول است و هم مطالعه و هم تفریح را در بر می گیرد. مطمئن شوید که استراحت و مراقبت از خود وهمچنین لحظات ویژه تعطیلات که با خانواده سپری می کنید را به برنامه اضافه کنید تا بتوانید در مسیر قبولی در آزمون بمانید.

با یک دوست مطالعه کنید

 مطالعه در طول تعطیلات لزوماً الهام‌بخش‌ترین فعالیت نیست، به خصوص زمانی که به تنهایی مطالعه می‌کنید. ارتباط با شرکت کننده دیگر آزمون تیزهوشان به صورت مجازی یا حضوری را در نظر بگیرید تا چند جلسه مطالعه را با هم داشته باشید. انجام این کار شما را در تعطیلات متمرکز نگه می‌دارد و احساس نمی‌کنید از همه فعالیت‌ها کنار گذاشته شده‌اید.

صبح زود مطالعه کنید

 ممکن است فرد صبحگاهی نباشید، اما مطالعه در صبح زود در حالی که همه جا خلوت و ساکت است یک راه عالی برای از بین بردن جلسات مطالعه شما در روز است. به این فکر کنید که زودتر بخوابید تا بتوانید زودتر از خواب بیدار شوید و روز خود را سرحال و آماده برای یادگیری شروع کنید. مطالعه در صبح زود همچنین مانع از آن می شود که مطالعه را تا اواخر روز به تعویق بیندازید،درست زمانی که دوستان و خانواده در حال بازدید هستند یا زمانی که یک فعالیت تفریحی در تعطیلات دارید.

هنگام مطالعه تلفن همراه خود را خاموش کنید

همانطور که بیشتر ما می دانیم، باز کردن یک تلفن همراه و شروع به پیمایش در پلتفرم های مختلف رسانه های اجتماعی می تواند بسیار حواس پرتی باشد. ممکن است فکر کنید که چند دقیقه برای استراحت وقت گذاشته اید، اما وقتی شروع به پیمایش کنید، ممکن است متوجه شوید که یک یا دو ساعت از زمان ارزشمند مطالعه را از دست داده اید. به خودتان لطف کنید و در حین مطالعه، تلفن همراه خود را خاموش کنید - مگر اینکه از یک برنامه تلفن همراه برای بررسی سوالات و نکات آزمون استفاده کنید. هرچه حواس پرتی کمتر باشد، بهتر است، و یک جلسه مطالعه بسیار پربارتر خواهید داشت.

هوشمندانه تر مطالعه کنید نه سخت تر

 زمان در تعطیلات ارزشمند است. وقت خود را با روش های مطالعه بی اثر تلف نکنید. تاکتیک های مطالعه ای را پیدا کنید که برای شما مفید است و هوشمندانه تر مطالعه کنید، نه بیشتر. وقت خود را برای مطالعه مطالبی که برای امتحان نیازی به دانستن آن ندارید هدر ندهید.

از خانواده و دوستان خود کمک بخواهید.

 هیچ اشکالی ندارد که از خانواده و دوستان خود برای حمایت و درک بیشتر در مورد مطالعات امتحان تیزهوشان خود در طول تعطیلات کمک بخواهید. پس از بررسی برنامه مطالعه خود و اولویت بندی زمان، اگر متوجه شدید که زمان کافی برای خروج از خانه برای شرکت در یک مهمانی در تعطیلات ندارید، اهمیت مطالعه خود را برای همه توضیح دهید. کسانی که می خواهند شما موفق شوید، درک خواهند کرد که قبولی در آزمون چقدر برای شما مهم است و از تحصیل شما حمایت خواهند کرد.

خودمراقبتی را تمرین کنید

بله، بسیار مهم است که مطالعه کنید، اما همچنین باید ساعات مطالعه خود را با مراقبت از خود متعادل کنید. سعی کنید شب ها به اندازه کافی بخوابید. استراحت هایی بین زمان مطالعه داشته باشید و آنها را در برنامه مطالعه خود بگنجانید. از اوقات فراغت با خانواده در طول تعطیلات لذت ببرید تا سرحال شوید و تجدید قوا کنید. گنجاندن مراقبت از خود در برنامه روزانه و برنامه مطالعه به شما کمک می کند تا هنگام مطالعه برای امتحان مثبت بمانید.

[ نکته: مقاله ترجمه شده در بالا شامل نکاتی برای نحوه مطالعه برای قبولی در آزمون CPA می باشد که قابل بست به آزمن تیزهوشان می باشد. ]

تصاویر
  • مطالعه جهت آمادگی آزمون تیزهوشان در تعطیلات نوروز
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

ارتباط با ما

تلفن
02187700934

نمابر
02187700934

ایمیل
mail@bonyanowj.com

 

آدرس تهران

صادقیه
فلکه اول صادقیه بین بانک سامان و تجارت، پلاک ۱۱۰۸، طبقه ی دوم

کد پستی
1451873356

درباره بنیان اوج

این موسسه یک موسسه علمی و آموزشی در تمامی مقاطع می باشد

  

دی ان ان