شماره تماس
87700934 - 021
پست الکترونیک
Mail@bonyanowj.com

تماس با ما

آدرس  موسسه
تهران، شهرک غرب، بلوار دادمان، بین فلامک شمالی و بلوار فرحزادی، جنب رستوران هارپاک پلاک 42 طبقه چهارم 
شماره تماس
(021)-87700934
021 - 86127612

شماره فکس

(021)-87700934
پست الکترونیک
Mail@bonyanowj.com

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال نمائید

بنیان اوج | اخبار و مقالات آموزشیمدارس تیزهوشان چه مدارسی هستند؟

مدارس تیزهوشان چه مدارسی هستند؟

شنبه، 08 آذر 1399 | Article Rating

مدارس تیزهوشان چه مدارسی هستند؟

مدارس تیزهوشان یا سمپاد که زیر نظر سازمان پرورش استعداد های درخشان و دانش پژوهان جوان (سمپاد) فعالیت می کند جز مدارس دولتی است که هدف آن شناسایی و جذب دانش آموزان نخبه و تیزهوش است تا استعداد آنها را بیش از پیش شکوفا سازند.

مدارس سمپاد از طریق آزمون های مختلف در پایه ششم و پایه نهم دانش آموزان مستعد را شناسایی کرده و آنها مسیر تعالی و رشد قرار می دهد.

چرا مدارس سمپاد و تیزهوشان ؟

مدارس تیزهوشان به دلیل رسیدگی بیشتر به دانش آموزان و استفاده از معلمان برتر و کیفیت آموزشی بسیار متفاوت نسبت به سایر مدارس همیشه اولویت اول والدین برای ثبت نام فرزندشان بوده اند. در مدارس سمپاد کلاس های متفاوتی جهت رشد و ارتقا فکری دانش آموزان برگزار شده و برگزاری آزمون های مختلف باعث کشف استعداد های نهفته آنها می شود.برخی از ویژگی های مهم مدارس سمپاد بدین شرح است:

استفاده از معلمان نمونه وبا سابقه

مجهز به وسایل آزمایشگاهی پیشرفته و کارگاهی پژوهشی برای یادگیری بهتر دروس

فعالیت گروهی و ایجاد حس رقابت با سایر نخبگان و استعداد برتر

کتاب خانه های مناسب برای ارتقا سطح علمی دانش آموزان

آموزش نکات برتر برای قبولی دانش آموزان در کنکور سراسری و المپیاد های علمی

توجه ویژه کادر به فرآیند درسی دانش آموزان

 

 

 

آزمون ورودی مدارس سمپاد و شرکت در کلاس های تیزهوشان ششم ونهم

به دلیل تقاضای بالا برای ورود به مدارس سمپاد و شرکت در کلاس های تیزهوشان ششم ونهم مسئولین این مدارس هر ساله برای گزینش دانش آموزان اقدام به برگزاری آزمون می کنند که این آزمون به ارزیابی سطح علمی ،هوش واستعداد تحلیلی دنش آموزان می پردازد.دانش آموزان          می بایست نمره لازم و قابل قبول را برای تحصیل در این مدارس کسب کنند.

در سال های اخیر آزمون تیزهوشان به صورت تستی برگزار شده و80 درصد مطالب آن مربوط به مطالب درسی دانش آموزان پایه ششم و نهم بوده است اما درسال 97 آزمون ورودی پایه هفتم تیزهوشان به دلیل اثرات مخربی که روی ابتدایی ها داشت و یک پروسه بسیار استرس زا بود وهزینه های بسیاری نیز داشت، به یک آزمون تماماً با سوالات هوش و استعداد تحلیلی تبدیل شد. برای دانش آموزان سمپادی که قصد ادامه دادن در مسیر تیزهوشان را دارند، آزمون ورودی پایه نهم صرفاً در جهت تکمیل ظرفیت برگزار می گردد.50 درصد سوالات نیز هوش و استعداد تحصیلی دانش آموزان بوده تا از این طریق بتوان دانش آموزان با استعداد و نخبه را متمایز کرد.

نحوه آمادگی برای آزمون تیزهوشان ششم و نهم

اگر شما تمایل دارید در آزمون های ورودی مدارس تیزهوشان و سمپاد شرکت کنید توصیه می کنیم به نکته های زیر توجه کنید:

از همین امروز درس خواندن را شروع کنید تا از رقیبان پیشی بگیرید.

تلاش خود را هدفمند کنید.

توکل به خدا، آرامش و اعتماد به نفس و پشتکار و برنامه ریزی مهمترین عوامل موفقیت هستند.

هنگام مطالعه خود را به جای معلم قرار دهید و سوالات امتحانی را طرح نمایید.

مطالعه عمیق و دقیق موضوعات درسی و ایجاد ارتباط ذهنی بین مطالب کمک بزرگی به یادگیری بهتر دروس خواهد داشت.

تمام حواس خود را در جهت مطالعه قرار دهید و در خود تمرکز ایجاد کنید.

سعی کنید از منابع آموزشی مفید و معتبر که در سال های گذشته امتحان خود را به جهت نزدیکی به سوالات تیزهوشان پس داده اند استفاده کنید

حتماً به جهت ایجاد مهارت های خاص و ارزیابی خود در آزمون های آزمایشی معتبر شرکت نمایید.

حتماً از تجارب مفید و ارزنده مشاورین و اساتید برتر در این حوزه استفاده کنید.

زمان و نحوه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ششم ابتدایی 1400-1401

متقاضیان تحصیل در پایه هفتم مدارس تیزهوشان باید در ثبت نام آزمون سنجش هوش تیزهوشان ششم به هفتم 1400-1401 که احتمالاً از بهمن ماه شروع می شود شرکت نمایند. هم چنین سازمان پرورش استعداد های درخشان معمولا مهلت مجددی باری ثبت نام آزمون هوشان را در نظر اعلام نشده است.

لازم به ذکر است که ثبت نام برای کلیه متقاضیان شرکت در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400-1401 از طریق سایت hoosh.medu.ir  انجام می پذیرد.داوطلبان می توانند برای ثبت نام پس از مراجعه به سایت مذکور در بازه زمانی مشخص اطلاعات دانش آموزی خود را وارد کرده و ثبت نام را انجام دهند سپس می بایست اقدام به پرداخت هزینه ثبت نام تیزهوشان کنند.لازم به ذکر است که هر دو مرحله ثبت نام اولیه و پرداخت هزینه به صورت اینترنتی می باشد.

شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم ابتدایی 1400-1401

شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم ابتدایی 1400-1401 کسب مقیاس خیلی خوب در تمامی دروس نوبت دوم پایه پنجم و ششم ابتدایی است، البته داوطلبانی که فقط در یک درس در مجموع دروس پنجم و ششم نمره خوب دارند نیز می تواندد در این سنجش شرکت کنند.از جمله شرایط عمومی ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان اشتغال به تحصیل دانش آموز در پایه ششم ابتدایی و داشتن تابعیت ایرانی است.البته دانش آموزان غیرایرانی هم می توانند با شرایط خاص در آزمون تیزهوشان ثبت نام و شرکت کنند.

سوالات آزمون تیزهوشان ششم ابتدایی 1400-1401

آزمون سنجش هوش  واستعداد مدارس تیزهوشان ششم به هفتم 1400-1401 براساس هوش و استعداد دانش آموزان است و به هیچ عنوان آزمون پیشرفت تحصیلی برگزار نمی گردد.

زمان برگزاری و اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان ششم به هفتم 1400-1401

آزمون سنجش هوش و استعداد مدارس تیزهوشان ششم ابتدایی 1400-1401 به احتمال زیاد در خرداد ماه 1400 برگزار خواهد شد.متقاضیان شرکت در این آزمون یک هفته قبل از برگزاری آزمون باید از طریق سایت hoosh.medu.ir  اعلام خواهند شد و کلیه داوطلبان برای مشاهده ی نتایج آزمون تیزهوشان ششم ابتدایی می توانند از طریق سایت مذکور اقدام نمایند.

آزمون تیزهوشان نهم

آزمون تیزهوشان نهم به دهم هر ساله بصورت هماهنگ کشوری برای ورود به دوره دوم متوسطه بین تمامی دانش آموزان واجد شرایط برگزار می شود.کیفیت و همچنین امکانات آموزشی بالای مدارس تیزهوشان باعث ایجاد رقابت بین دانش آموزان برای ثبت نام تیزهوشان و قبولی در این آزمون شده است.

ثبت نام آزمون تیزهوشان به صورت هماهنگ و از طریق سایت azmoon.medua.ir انجام شده و آزمون نیز به صورت هماهنگ کشوری و در یک روز برگزار می شود.

زمان و نحوه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم 1400-1401

پیش بینی می شود ،ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم 1400-1401 از بهمن ماه شروع شده و داوطلبان تا اسفند فرصت خواهند داشت تا در این آزمون ثبت نام کنند.داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت ثبت نام آزمون تیزهوشان به نشانی azmoon.medua.ir فرم مربوطه را با اطلاعات دانش آموزی خود تکمیل نموده و ضمن پرداخت هزینه ثبت نام تیزهوشان روند ثبت نام خود را تکمیل نمایند.

تصاویر
  • مدارس تیزهوشان چه مدارسی هستند؟
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

ارتباط با ما

تلفن
02187700934

نمابر
02187700934

ایمیل
mail@bonyanowj.com

 

آدرس تهران

شهرک غرب
دادمان بعد از فلامک شمالی پلاک42 واحد4

کد پستی
1467764516

درباره بنیان اوج

این موسسه یک موسسه علمی و آموزشی در تمامی مقاطع می باشد

  

دی ان ان