شماره تماس
87700934 - 021
پست الکترونیک
Mail@bonyanowj.com

تماس با ما

آدرس  موسسه
تهران، فلکه اول صادقیه، جنب بانک تجارت، پلاک 1108، طبقه دوم
شماره تماس
(021)-87700934
021 - 86127612
 

شماره فکس

(021)-87700934
پست الکترونیک
Mail@bonyanowj.com

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال نمائید

بنیان اوج | اخبار و مقالات آموزشیبرای قبولی در تیزهوشان باید چند درصد بزنیم
 

برای قبولی در تیزهوشان باید چند درصد بزنیم

شنبه، 30 بهمن 1400 | Article Rating

در پاسخ به این سوال دانش آموزان "برای قبولی در تیزهوشان باید چند درصد بزنیم" باید گفت که هر چه درصد هر درس به 100 نزدیک تر باشد، شانس قبولی دانش آموز در این ماراتن نفس گیر بیشتر می شود. از آنجایی که این آزمون دارای نمره منفی می باشد، بنابراین باید پاسخ سوالات را با دقت بیشتری انتخاب کنند.

دانش آموزانی که خود را برای شرکت در آزمون تیزهوشان 1401 - 1402 آماده می کنند، در تلاش هستند تا با زمان بندی و برنامه ریزی درست، خود را برای رسیدن به حد نصاب قبولی در این آزمون نزدیک تر سازند. در این بین اطلاع از حدود درصد دریافتی برای قبولی در آزمون مدارس تیزهوشان ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲  در پایه های تحصیلی ششم به هفتم و نهم به دهم تاثیر بسزایی دارد.

برای ارائه اطلاعات بیشتر و راهنمایی داوطلبان در خصوص درصد های لازم برای قبولی در تیزهوشان در ادامه این مقاله به این سوال داوطلبان به تفصیل پاسخ داده و نحوه محاسبه درصد قبولی در تیزهوشان را توضیح دادیم.

منظور از درصد در آزمون تیزهوشان چیست؟

ممکن است بسیاری از خانواده ها و دانش آموزانی که اقدام به ثبت نام در آزمون تیزهوشان در پایه های تحصیلی هفتم یا دهم نموده اند، از عملکرد درصد در رتبه بندی های این آزمون اطلاعی نداشته باشند. لذا به منظور آگاهی بخشی دانش آموزان و اولیا در خصوص نحوه محاسبه درصد توضیحاتی ارائه شده است.

درصد کل آزمون تیزهوشان ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲ چه برای داوطلبان آزمون پایه هفتم و چه داوطلبان آزمون پایه دهم 100 در نظر گرفته شده و حداقل درصد -33 می باشد. اگر دانش آموزی به تمامی سوالات یک درس پاسخ درست دهد، می تواند درصد 100 را کسب نماید و هر چه تعداد پاسخ های اشتباه بیشتر شود از این عدد کم شده و به -33 نزدیک می شود. دانش آموزی که به تمامی سوالات یک درس اشتباه پاسخ دهد درصد -33 را در آن درس کسب می کند.

یکی از راه های افزایش درصد قبولی در آزمون تیزهوشان تسلط روی همه مباحث می باشد که این امر تنها با مطالعه و تمرین از طریق منابع آزمون تیزهوشان ششم به هفتم و یا نهم به دهم امکان پذیر است. اگر پاسخ های درست ارائه شده در آزمون توسط داوطلبان به این نمره تکمیلی نزدیک تر باشد، درصد قبولی آن ها در آزمون ورودی تیزهوشان بیشتر بوده و شانس ثبت نام در این مدارس برای آن ها افزایش می یابد.

نحوه محاسبه درصد لازم برای قبولی در آزمون تیزهوشان

بسیاری از دانش آموزان پس از شرکت در آزمون تیزهوشان 1401 - 1402 و یا حتی هنگام مطالعه و انجام تمرینات سعی می کنند با محاسبه تعداد پاسخ های صحیح و غلط خود، وضعیت خود را سنجیده و از قبولی خود در آزمون تیزهوشان مطلع گردند. درصد های قبولی در آزمون تیزهوشان از محاسبه مجموع تعداد سوالات درست، غلط و نزده داوطلبان در آزمون تیزهوشان ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲ مشخص می شود. در واقع هر چه تعداد پاسخ های صحیح بیشتر باشد، شانس قبولی در این آزمون نیز بیشتر خواهد بود.

همانطور که می دانید آزمون تیزهوشان دارای نمره منفی است یعنی هر پاسخ غلط یک نمره منفی دارد. به طور کلی هر پاسخ صحیح دارای 3 نمره مثبت، هر پاسخ غلط یک نمره منفی و هر سوال بدون جواب بدون تاثیر می باشد. برای محاسبه درصد، دانش آموز باید ابتدا تعداد کل سوالات، تعداد سوالاتی که پاسخ صحیح داده و تعداد سوالاتی که پاسخ غلط داده شده را مشخص کند. تعداد سوالات صحیح را در عدد 3 ضرب کرده و یادداشت نماید. سپس، تعداد کل سوالات را نیز در عدد 3 ضرب کند و با استفاده از فرمول زیر درصد هر درس خود را محاسبه نماید:

(3* تعداد کل سوالات) / { تعداد سوالات غلط - (3* تعداد سوالات درست)} = درصد قبولی تیزهوشان
پس از محاسبه درصد های خود در هر درس می توانید، با استفاده از نرم افزار تخمین رتبه قبولی آزمون تیزهوشان، از شانس قبولی خود در این آزمون مطلع شوید.
تصاویر
  • برای قبولی در تیزهوشان باید چند درصد بزنیم
ثبت امتیاز
نظر جدید

Website

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

ارتباط با ما

تلفن
02187700934

نمابر
02187700934

ایمیل
mail@bonyanowj.com

آدرس تهران

صادقیه
فلکه اول صادقیه بین بانک سامان و تجارت، پلاک ۱۱۰۸، طبقه ی دوم

کد پستی
1451873356

نماد الکترونیک

درباره بنیان اوج

این موسسه یک موسسه علمی و آموزشی در تمامی مقاطع می باشد